wtorek, 31 sierpnia 2010

BlogDay 2010 :)


Dziś BlogDay!
Dlaczego akurat dziś?
Wystarczy spojrzeć na datę: 3108 - wygląda prawie (tak, wiem, prawie stanowi wielką różnicę!) jak słowo Blog, czyli dzisiejszy dzień jest wprost idealny! :)

Nie wiem, jak długo prowadzę blogi. Było ich wiele.
Dwa miałam na stronie www.filipinka.pl (od kilku lat nie istnieje ani gazeta, ani strona...),
na mylog.pl i photoblog.pl zaliczyłam krótkie epizody.
Był też blog, który pomagał mi ogarnąc emocje i myśli związane z "chłopakiem na odległość". Zlikwidowałam go zaraz po rozstaniu, więc nie ma o czym mówić.
Pierwszego bloga na blog.pl zlikwidowano. Istnieją (o dziwo) jeszcze dwa blogi: http://w-sieci-pajeczej-zycia.blog.pl/ i http://pioro-aniola.blog.pl/ , których regularne prowadzenie porzuciłam już dawno, dawno temu. Te dwa blogi są o tyle ważne, że sama napisałam cały ich skrypt w html'u. :) Teraz, gdy minęło już tak wiele czasu, nie istnieją już serwery udostępniające grafikę i wszystko poszło bardzo do przodu - widzę, iż wszystko wymagałoby poprawek, ale nie widzę sensu, by się tym zająć.
Jest jeszcze blog, który miał być opisem mojego życia w wielkim mieście, ale napisałam tam tylko kilka notek, które nawet nie wpisały się w tematykę.
I jest jeszcze ten blog. Założyłam go, by mieć łatwiejszy dostęp do wpisów dziewczyn, które piszą na blospocie. A zaczęło się od jednego z szafiarskich blogów, na który trafiłam w jakiś cudowny sposób :) I, mam nadzieję, tu już zostanę.

A teraz - wróćmy do sedna dzisiejszego dnia!
Poniższe blogi są w moim subiektywnym odczuciu najlepsze w danej kategorii, choć, przyznam szczerze, wymieniłabym tu najchętniej duuużo więcej blogów.
Zaczynamy:

1. Blog z kategorii handmade:

Anielina - no cóż, może to przez to, iż wygrałam u Anieliny candy, a może po prostu przez to, że aniołki, które tworzy są przecudnej urody? :)

2. Blog "domowy"

Imoen - o urządzeniu przytulnego mieszkania, o pyszniewyglądającym gotowaniu, pełen ciepła, miłości i tego, co zachęca do powrotów do domu :)

3. Blog psychologiczny

Integralny - "blog psychologiczny dający do myślenia", poruszający kwestie związku, relacji w rodzinie, naszego samopoczucia i wielu, wielu innych.

4. Blogi szafiarskie

Tu postanowiłam przemycić dwa blogi, ze względu na to, iż nie umiem podając jednoznacznej decyzji - który opisać?

riennahera - autorka ukrywa się w Glasgow, stamtąd przesyła zdjęcia z sobą i tamtejszą surową naturą w roli głównej. Przyjemnie ogląda się bardzo ciekawe stylizacje w tej oryginalnej scenerii.

aifowy - prześliczna dziewczyna ubierająca się z niezwykłym smakiem w sposób, który zachęca do kopiowania! Dzięki niej zawitały u mnie przecudne buty z Zary :)

5. Blog biżuteryjny

Moja wielka miłość - biżuteria ręcznie robiona!

Kica Bijoux - Autorka jest dla mnie niedoścignionym wzorem, tworzy cudeńka z drutu i koralików. Może kiedyś zdobędę się na odwagę i spróbuję...? :)

~~.~~

I jeszcze został jeden blog, poza kategorią, którego Autor od pewnego czasu jest mi bardzo bliski...


Dziękuję bardzo za uwagę, oby do zobaczenia za rok!! :)

2 komentarze:

  1. Witam!!

    Zapraszam do mnie do zabawy w "lubię"!

    OdpowiedzUsuń
  2. Kolejna notka z okazji kolejnej rocznicy.
    Zapraszam do mnie.

    OdpowiedzUsuń